INGINER MENTENANTA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Stabileste procedurile și strategiile de mentenanta preventiva;
  • Responsabil pentru diagnosticarea problemelor sesizate;
  • Asigură gestionarea pieselor de schimb utilizând software-ul (Silver Lake) și software-ul SAP;
  • Actioneaza in conformitate cu politicile TPM;
  • Asigură documentația de întreținere a echipamentului, consumul de piese de schimb, bugetul costurilor de întreținere, menținerea înregistrărilor statistice;
  • Organizează întâlniri pentru a dezbate standardele de elaborare, procedura de mentenanta, analiza siguranței locului de muncă și studiile privind pericolele sesizate;
  • Elaborează rapoartele privind defecțiunile aparute, asigurând legătura cu furnizorii externi de piese de schimb și servicii;
  • Oferă asistență tehnică pentru mentenanta instalațiilor și a echipamentelor industriale;
  • Elaborează analiza cauzelor de bază pentru defalcări / aspecte de calitate și stabileste acțiuni corective pentru acestea;
  • Responsabil pentru depistarea si rezolvarea problemelelor existente in ceea ce priveste piesele de schimb și modificarile aduse acestora;
  • Responsabil pentru implementarea 5S în zona de mentenanta a matrițelor și în zona de prelucrare a echipamentelor;
  • Asistă inginerul / managerul in gestionarea departamentului „Matrite” pentru a asigura desfasurarea optima a activitatilor;
  • Propune soluții pentru eliminarea situațiilor de risc;
  • Asigura organizarea locului de muncă;
  • Propune soluții pentru îmbunătățirea proceselor;
  • Efectuează (TMP);
  • Participă la diferite training-uri.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate- inginerie;
  • Cunoștințe matrițe;
  • Cunostinte Limba Engleza- nivel conversational;
  • Cunostinte Software Mastercam X5 (CAM);
  • Cunostinte Solid Edge (CAD);
  • MCOSMOS, GeoPak Win și 3DTOL.