INGINER MENTENANTA / SERVICE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza interventiile de mentenanta corectiva si preventiva pentru robotii industriali pusi la dispozitia clientilor – activitati de reparatii electromecanice, pneumatice, electropneumatice etc.
  • Ajuta la parametrizarea si setarea functionalitatii robotilor industriali;
  • Documenteaza defectiunile aparute si raporteaza actiunile corective;
  • Urmareste indicatorii de intretinere si obiectivle stabilite;
  • Ofera suport tehnic (training) clientilor din perspectiva functionalitatii robotilor industriali.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice – inginerie;
  • Experienta anterioara in sectorul de mentenanta industriala/ automotive de minimum 5 ani – preferabil electromecanica/ automatizari;
  • Experienta profesionala in mentananta robotilor industriali/ celule robotice/ sisteme automatizare;
  • Capacitatea de a intelege un flux de productie si tehnologia aferenta acestuia;
  • Bune abilitati de organizare si comunicare asertiva
  • Rigurozitate in definirea sarcinilor si implementarea datelor specific fiecarui proiect;
  • Bune abilitati de comunicare in limba engleza – conversatonal (mediu);
  • Capacitate de a prioritiza sarcinile si de a urmari termenele limita;
  • Posesor permis de conducere cat. B.