INGINER IT

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Asigura instalarea, configurarea si mententanta sistemelor de operare Windows (servere/statii de lucru), calculatoare, retele de date, imprimante etc.;
  • Asigura suport tehnic pentru rezolvarea incidentelor legate de calculatoare, sisteme operare, retea/internet, telefoane, echipamente mobile;
  • Asigura intocmirea si actualizarea documentatiei infrastructurii hardware si software, a problemelor aparute si a solutiilor identificate;
  • Raspunde cererilor utilizatorilor pentru suport tehnic;
  • Asigura suport help desk si upgrade pentru utilizatorii finali;
  • Asigura configurarea și instalarea sistemelor utilizatorilor finali;
  • Asigura suport pentru infrastructura de retea de date;
  • Furnizeaza suport tehnic IT pentru tot personalul;
  • Furnizeaza diferite rapoarte de gestiune IT.

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare cu profil tehnic in domeniul ingineriei informatice (Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare, Inginerie electrica, Electronica);
  • Buna cunoaștere a sistemelor de operare: Windows (instalare, configurare, administrare);
  • Buna cunoastere a MS Office și Microsoft Outlook;
  • Cunoștințe despre infrastructura IT, rețele de calculatoare, cablare structurata/protocoale retea (Ethernet, LAN, WAN, TCP/IP, switch, router/firewall, Cisco, Wireless Networking);
  • Cunostinte diagnosticare si depanare tehnica de calcul (calculatoare, imprimante etc.);
  • Minimum un an de experiență profesională -suport hardware și software într-un mediu de rețea Windows;
  • Capacitate de a lucra sub presiune si cu supervizare minima;
  • Excelente abilitati de rezolvare a problemelor si orientarea catre detalii;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan si ajustarea prioritatilor în functie de necesitati;
  • Excelente abilitati interpersonale, capacitatea de a lucra eficient într-un mediu de echipa si atitudine pozitiva.