INGINER DIAGNOZA AUTO (TECHLINER)- cu Franceza

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Asigura asistenta tehnica (prin telefon sau e-mail) a retelei de service auto din tarile alocate – pentru diagnosticarea cauzelor incidentelor tehnice in vederea efectuarii reparatiilor de vehicule, la termen si in concordanta cu standardele de calitate stabilite;
  • Trateaza “fisele de incident client” emise de consilierii tehnici din reţeaua filialelor europene;
  • Gestioneaza cheltuielile în garanţie, in conformitate cu drepturilor clientului;
  • Valideaza, din punct de vedere tehnic, solicitarile de schimbare a pieselor;
  • Coordoneaza asistenta tehnica a platformei in caz de necesitate;
  • Coordoneaza actiunile ce vizeaza relatiile cu clientii, pentru tratarea problemelor semnalate (tehnice si comerciale);
  • Informeaza filialele europene despre incidentele în garanţie.

 Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare tehnice – Autovehicule rutiere, mecanica sau electronica;
  • Persoana cu experienta in activitatea de service sau atelier auto;
  • Cunostinte limba Franceza- nivel mediu- avansat;
  • Pasiune pentru domeniul automotive;
  • Orientare catre client, avand o buna capacitate de analiza si sinteza;
  • Bune cunostinte ale pachetului Microsoft Office;
  • Spirit de echipa.