INGINER DEZVOLTARE ACCESORII AUTO

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Asigura dezvoltarea și validarea accesoriilor auto respectand standardele de calitate proiect, în conformitate cu procedurile specifice post-vânzare;
  • Studiaza cerintele de marketing si bazele de date tehnice, în scopul de a defini procesul de validare pentru un produs;
  • Concepe dosarul tehnic, planul de validare si elaboreaza grila de exigente folosita pentru a valida un accesoriu produs în conformitate cu normele tehnice de conceptie, precum si cu cele de securitate și respectare a mediului;
  • Coordonează procesul de dezvoltare a accesoriilor pentru a asigura conformitatea cu planul de validare;
  • Urmareste si analizeaza rapoartele privind prestatiile pentru produsele din portofoliul său;
  • Asigura suportul tehnic pentru rețeaua de service, în scopul de a exploata produsul lansat;
  • Participa la rezolvarea eventualelor incidente.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (AR, TCM, etc.);
  • Experienta in domeniul auto minim 3 ani;
  • Bune cunostinte de limba franceza si de limba engleza;
  • Cunostinte de calcul de rezistenta / eforturi caroserie;
  • Cunostinte despre componenta si functionarea automobilului;
  • Bune cunostinte MS Office;
  • Autonomie, responsabilitate, capacitate de a lucra cu interlocutori din diferite meserii;
  • Reactivitate, spirit de echipa, initiativa.