INGINER CAMI

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Organizează și gestionează urmărirea studiilor preliminare și a studiilor privind instrumentele industriale din plastic dezvoltate intern;
  • Răspunde de urmărirea planificării, gestionarea dezvoltărilor și studiilor pentru realizarea de noi matrițe;
  • Stabilește și oferă recomandări privind lucrările care trebuie efectuate în timpul urmăririi studiilor;
  • Consiliază și contractează toate noile evoluții tehnice în domeniul CDC pentru scule;
  • Propune, pe baza rezultatelor studiilor, externe sau interne, soluții de îmbunătățire a produselor/proceselor în vederea îmbunătățirii Calității, Costului, Timpului și Productivității;
  • Recunoaște posibilele evoluții ale proceselor și soluții tehnice în conformitate cu obiectivele Direcției;
  • Elaborează o opinie critică cu privire la alegerile tehnice propuse, termene, costuri, procese, pentru a se asigura că matrițele sunt produse în cel mai scurt timp posibil și livrate clientului;
  • Validează noile soluții tehnice;
  • Realizează audituri împreună cu managerul de proiect pentru scule pentru a verifica dacă fabricile sau furnizorii aplică recomandările privind întreținerea și funcționarea matrițelor;

Candidatul ideal:

  • Cunoștințe CATIA – obligatoriu;
  • Experiență în proiectarea materialelor plastice;
  • Studii tehnice;
  • 5 ani de experiență de lucru ca inginer proiectant;