INGINER CALITATE GARANTII

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Conduce procesul de management al calității;
  • Se asigură că rezultatele analizelor sunt raportate clienților in concordanta cu perioadele de timp și formatul stabilit;
  • Conduce auditurile de evaluare ale furnizorilor pentru a determina capacitatea acestora de a satisface cerințele productiei;
  • Conduce audituri de calitate;
  • Tine pasul cu tendințele actuale și în curs de dezvoltare ale producției și ingineriei, in ceea ce priveste calitatea produsului;
  • Contribuie la desfasurarea activităților de îmbunătățire continuă;
  • Asigură controlul calității activitatilor prin analize adecvate.

Candidatul ideal:

  • Cunoașterea sistemelor de calitate;
  • Cunoașterea TS16949 și ISO9000;
  • Înțelegerea desenelor și proceselor de fabricație;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu divers și dinamic;
  • Abilitati analitice;
  • Experiență anterioară într-un mediu de producție cu volum mare, de preferință auto;
  • Experiență de lucru în asigurarea calității.