INGINER AUTOMATIST

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Responsabil pentru remedierea tuturor defecţiunilor echipamentelor şi componentelor mecanice și electrice din fabrică;
  • Urmăreşte instrucțiunile deeliminare adefecţiunilor;
  • Instruieşte tehnicienii mentenanta din punct de vedere tehnic şi teoretic cu privire la echipamentele din fabrică;
  • Informează superiorii în caz de defecţiuni;
  • Măsoară şi oferă referinţe pentru indicatorii de măsurare;
  • Urmăreşteindicatoriide întreținereși obiectivelecu echipa;
  • Coordoneazăactivitățilede îmbunătățire continuăcu echipa;
  • Asigura intretinerea curativa, preventiva si predictiva a echipamentelor conform planificarilor;
  • Asigura analizarea si monitorizarea tuturor datelor cu privire la functionarea echipamentelor;
  • Asigura analiza cauzelor defectelor, diagnosticarea acestora, stabilirea tipului si a modului de indepartare a deficientei si defectului;
  • Asigura efectuarea de reparatii;
  • Asista la instalarea echipamentelor;
  • Asigura controlul/monitorizarea/evaluarea pieselor de schimb;
  • Efectuează activități de întreținere a echipamentului şi componentelor la costuri reduse, de înaltă calitate și la timp;
  • Asigura Rulajul si consumul pieselor de schimb si inregistrarea lor in sistem;
  • Asigura imbunătățirea utilizării pieselor de schimb;
  • Asigura menţinerea sub control a echipei de întreţinere;
  • Asigura monitorizarea zilnica si lunara a activitatilor desfasurate de catre membrii echipei si evidenta lor;
  • Intocmeste analize lunare a opririlor in fabrica, realizeaza un pareto, iar pe baza acestui pareto, un plan de actiune;
  • Respectăregulilecu privire lasiguranțășimediuși iamăsuri de precauțieîn zona de producție;
  • Intocmeste raporte adresate coordonatorului HS&E despre incidentul la locul de muncă în care a fost implicat sau despre care a fost informat.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare- Inginerie;
  • Experienta- minimum 3 ani;
  • Cunostinte lb. Engleza;
  • Utilizarea foarte buna a PC-ului;
  • Orientare spre client, creativitate, transparenta, independenta si leadership, comunicare, adaptabilitate, flexibilitate;
  • Program de lucru- İn 3 schimburi.