INGINER AUTOMATIST

Domeniu INDUSTRIAL
Oraș SLATINA

Responsabilitati principale:

  • Elaborează instrucțiuni și proceduri de mentenanta corectiva, preventiva și predictiva pentru a asigura eficiența operațională;
  • Efectuează intervenții în caz de opriri programate, precum și opriri accidentale in producție.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice- automatizare sau electronică;
  • Minimum 5 ani de experiență profesională într-o organizație complexă – minimum 3 ani in mentenanta ntr-un mediu de producție;
  • Cunostinta și experiența demonstrată în:

-​​limbaje de programare și automatizare (LAD, FBD, STL, ST, SCL);

-Siemens S7 și S5, Allen-Bradley, Schneider-Telemechanic Omron, Delta etc.;

-PLC de siguranță, releu, senzori;

-Senzori analogici / digitali, întrerupătoare, traductoare, relee, contactori, întrerupătoare, temporizatoare, comenzi de nivel etc.);

-invertoare de curent alternativ și tehnologie de acționare continuă (viteză, cuplu, PID, rampa, controale de stare de urgență, comunicații etc.);

-Serial RS232, modbus R485, Profibus, TCP / IP, Profinet, Canbus, Wireless etc.;

-Hardware Electronică (plăci electronice, microprocesoare programabile precum PROM, EPROM, EEPROM, tranzistoare, tiristoare, condensatoare etc.);

-AC / DC, motoare electrice servo și metode de control.