INGINER AUTOMATIST

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Asigura mentenanța echipamentelor;
  • Responsabil activitati de programare, diagnoza, înlocuirea echipamentelor defecte, instalarea noilor echipamente sau modificarea programelor echipamentelor.

Candidatul ideal:

  • Cunoștințe solide despre PLC-uri Siemens, limbajele de programare STL si LAD;
  • Cunoștinte operare soft-uri Siemens – Step 7, TIA Portal, WinCC;
  • Cunoștințe solide despre senzori digitali, analogici, cu interfață de comunicație LAN, RS232/RS485, convertizoare de frecvență, rețele CAN, ProfiBus, ProfiNet, protocoalele RS232/RS485, module și periferice industriale;
  • Cunostinte sisteme și echipamente industriale – mod de operare, instalare, programare și diagnoză;
  • Experiență în lucrări industriale, montaj, punere în funcțiune;
  • Dorința de perfecționare continuă;
  • Abilități de organizare și eventual coordonare;
  • Abilitatea de a lucra in condiții de stres, cu termene limita.