INGINER AUTOMATIST

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș POIANA LACULUI

Responsabilitati principale:

  • Asigura suport coordonatorului dep. mentenanta în îndeplinirea obiectivelor (MTBF, MTTR, DOWNTIME etc.);
  • Elaborează și implementează planuri de acțiune;
  • Implementează planul de întreținere preventivă și predictivă, elaborat de coordonatorul mentenanta;
  • Oferă suport in cazul întreruperilor accidentale de producție (electrice, automate, pneumatice și hidraulice);
  • Analizeaza si propune măsuri de remediere și prevenire a întreruperilor accidentale;
  • Participă la punerea în aplicare a proiectelor CI;
  • Propune măsuri pentru îmbunătățirea eficienței echipamentelor de producție;
  • Asigura suport in auditurile interne și externe în conformitate cu standardele implementate (ISO TS, ISO 50001, ISO 14001, ISO 18001 etc.);
  • Gestionează activitatea planului de aprovizionare in ceea ce priveste mentenanta pieselor de schimb (echipamente și instalații).

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minimum 3 ani experienta in automatizari/ mentenanta;
  • Experiență în domeniul electric;
  • Experiență în automatizări (Siemens, Omron);
  • Capacitate de a analiza documentația tehnică (schemele electrice, schemele hidraulice și schemele pneumatice);
  • Fluent in engleza;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Rezistentă la stres.