INGINER ASIGURAREA CALITATII- FURNIZORI

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Responsabil pentru mărfuri în cadrul operațiunilor regionale:

– lansarea componentelor noi;

– gestionarea incidentelor de calitate;

– asigurarea conformitatii cu privire la așteptările companiei;

– îmbunătățirea permanentă a calității pentru toți furnizorii.

  • Responsabil pentru asigurarea calitatii in ceea ce priveste performanta furnizorilor:

– responsabil de realizarea de audituri și de urmărirea la furnizori;

– măsoară performanțele furnizorilor;

– responsabil pentru rapoartele lunare privind performanta furnizorilor;

– responsabil de a asigura respectarea planurilor de acțiuni corective din partea furnizori;

– responsabil pentru urmarirea bazelor de date privind performanta furnizorilor (incidente, returnari de la clienti, PPM, garantii etc.).

Candidatul ideal:

  • Experienta de minimum 3 ani in domeniul Calitate: Proiect/ Cumparari/ Productie;
  • Studii superioare tehnice;
  • Cunostinte calitate- producție, furnizor, cumpărari, client;
  • Cunoștințe motoare;
  • Cunostinte injecție plastic sau procesarea metalelor- reprezintă un avantaj;
  • Disponibil pentru deplasari în și în afara României;
  • Cunoștințe IT (MS Office);
  • Cunostinte Engleza- nivel avansat, italiana reprezintă un avantaj;
  • Abilități bune de comunicare și negociere, initiative, motivatie;
  • Capacitatea de a lua decizii, de a rezolva probleme.