HEALTH, SAFETY, ENVIRONMENTAL & ERGONOMICS COORDINATOR

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș POIANA LACULUI/ PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Asigura elaborarea și implementarea strategiei HSEE în parteneriat cu Echipa de Management a fabricilor, în conformitate cu strategia companiei;
  • Coordonează activitatea privind sănătatea, siguranța, ergonomia și mediul;
  • Asigură implementarea si respectarea legislației specific si a regulilor HSEE ale companiei;
  • Gestioneaza orice incident care implică incendii sau alte situații de urgență și efectuează măsurări obligatorii;
  • Inițiază acțiuni corective adecvate atunci când este necesar;
  • Gestionează procesul de evaluare a riscurilor;
  • Coordonează activitatea de training HSEE în zona de responsabilitate;
  • Coordonează activitatea de management a deșeurilor;
  • Oferă consultanță cu privire la implementarea legislației, regulilor și standardelor companiilor noi sau existente în domeniul HSEE;
  • Monitorizează contractorii pentru a se asigura că respectă cerințele HSEE și reglementările specifice;
  • Pastreaza legatura cu autoritățile române.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice;
  • Experiență in domeniul HSEE într-o organizație complexă;
  • Certificare Occupational, Health & Safety Sciences;
  • Certificare – evaluare a riscurilor (180 de ore);
  • Certificare cadru tehnic PSI;
  • Certificarea managementului deșeurilor;
  • Certificare auditor intern pentru standardele ISO 14001 și OHSAS 18001;
  • Fluent- limba Engleza;
  • Abilități interpersonale, personalitate puternică.