EXPERT SIGURANTA PASIVA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Aplică strategia de lucru și asigură coerența cu orientările stabilite pentru domeniul său de expertiză;
  • Asigura deschiderea companiei spre exterior, contribuind în același timp la realizarea de repere cu ajutorul rețelei sale externe, anticipând schimbările care urmează și identificând parteneriatele relevante;
  • Contribuie, împreună cu membrii echipei, la intocmirea fișierelor de rezolvare a problemelor în timpul dezvoltării proiectului și în viața de serie;
  • Contribuie la intocmirea fișierelor tehnice;
  • Dezvolta o rețea solidă de interlocutori la nivel local și internațional;
  • Reprezintă compania și își apără interesele in fata colaboratorilor;
  • Instruieste membrii echipei in dezvoltarea competentelor si maximizarea standardelor de performanta.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice- Inginerie Mecanica;
  • Cunostinte în domeniul siguranței pasive;
  • Cunoașterea solidă a metodelor de rezolvare a problemelor și a procedurilor de asigurare a calității;
  • Abilitatea puternică de a identifica relațiile cauză-efect;
  • Abilitati interpersonale și de prezentare;
  • Cunostinte limba engleza- nivel avansat.