ECONOMIST SENIOR

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PLOIESTI

Responsabilitati principale:

  • Verifica  corectitudinea  datelor contabile inregistrate în sistemul informaţional al întreprinderii de catre Business Center: mijloace fixe si amortizare, salarii, furnizori si clienti, stocuri, disponibilitati financiare, venituri si cheltuieli pe categorii;
  • Intocmeste si verifica registrul de casa si a disponibilitatile banesti aferente;
  • Colaboreaza cu furnizorii interni si externi, clienţi şi instituţii financiare
  • Emite documente contabile;
  • Participa activ la implementarea si aplicarea standardelor si metodelor de lucru AAR;
  • Indeplineste alte sarcini si activitati atribuite de catre Contabilul Sef, direct corelate cu activitatea departamentului;
  • Intocmeste documentele financiare suport pentru tranzactiile interne;
  • Realizeaza contabilizarea exactă a operaţiunilor financiare;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare economice;
  • Cunostinte solide de contabilitate;
  • Experienta in lucrul cu sistemele SAP / Hyperion;
  • Minim 3 ani experienta in management financiar si al afacerii;
  • Engleza avansat;