COORDONATOR HR

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza echipa HR;
  • Responsabil cu raportarea activitatii de echipa catre superiorul direct;
  • Organizeaza procesul de recrutare si selectie de personal pentru locurile vacante;
  • Mentine legatura cu medicul de Medicina Muncii, ITM, AJOFM si Directia de Statistica;
  • Intocmeste formele de angajare;
  • Redacteaza acte aditionale, procese de formare profesionala, decizii de incetare contracte individuale de munca, decizii de suspendare contract individual de munca din diferite motive;
  • Completeaza si transmite, Registrul de evidenta a salariatior si actualizeaza constant datele in programul de salarii;
  • Tine evidenta fiselor de post ale salariatilor si urmareste punerea in format ISSO;
  • Corecteaza ”Raportul cu anomalii” din programul informatic de pontaj;
  • Verifica pontajul zilnic/ saptamanal/ lunar al salariatilor, corecteaza anomaliile/erorile aparute in sistemul de salarizare si elaboreaza “Nota de calcul “necesara departamentului Contabilitate;
  • Listeaza si elibereaza fluturasii de salariu personalului societatii, pe departamente;
  • Intocmeste liste virament salarii, pensii si imputatii;
  • Genereaza si exporta Declaratia 112.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in salarizare, administrare personal si recrutare;
  • Minimum 5 ani experienta desfasurata in cadrul unui mediu de productie;
  • Microsoft Excel – nivel avansat;
  • Experienta in coordonarea de personal;
  • Limba Engleza: nivel avansat (limba Italiana reprezinta un avantaj).