COORDONATOR CALITATE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș SCORNICESTI

Responsabilitati principale:

  • Coordonează echipa de calitate;
  • Dezvoltă și implementează activități și politici de îmbunătățire a calității;
  • Dezvoltă și implementează sistemul de calitate;
  • Elaborează documentația necesara;
  • Responsabil pentru auditul sistemelor, proceselor și produselor (competențe VDA 6.3 și IATF);
  • Dezvoltă instruirea și asigură implementarea echipei;
  • Asistă la audituri de calitate ale clienților;
  • Contribuie la asigurarea menținerii politicilor, procedurilor, instrucțiunilor de lucru, proiectelor și a altor inițiative care sprijină strategiile de îmbunătățire a calității;
  • Contribuie la dezvoltarea instrumentelor și resurselor pentru a sprijini investigarea plângerilor;
  • Lucrează cu echipa QM pentru a implementa eficient programul de audit, gestionând documentația pentru sistem;
  • Coordonează și asigură asistență în ceea ce privește managementul reclamațiilor clienților și îmbunătățirea continuă a acestora.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare;
  • Experiență în lucrul cu standardele de calitate (standarde auto);
  • IATF și VDA 6.3;
  • Cunoștințe tehnice de desen;
  • Abilitatea de a lucra într-o echipă;
  • Limba engleză – nivel avansat;
  • Permis de conducere.