CONCEPTOR INSTALATII SISTEME

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Actualizează componentele 3D;
  • Inainteaza propuneri pentru rezolvarea instalațiilor KI și propune solutii de optimizare;
  • Verifică propunerile primite de la furnizori și echipa de asamblare;
  • Propune soluții tehnice posibile;
  • Actualizează documentația tehnică pentru suporturile dezvoltate (planuri de arhivare);
  • Oferă suport pentru etapele importante;
  • Asigură dezvoltarea produsului conform specificațiilor;
  • Asigură suport în rezolvarea problemelor dificile;
  • Asigură suport în obținerea de acorduri cu Montage și After Sales;
  • Verifică zilnic scenariile din Catia.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (Autovehicule Rutiere, Electrica (Electrotehnica), Electronica, Mecanica, Mecatronica, I.M.S.T.);
  • Minimum 1 an in proiectare Catia V5 si Management de proiect;
  • Cunostinte de informatica specifice activitatii;
  • Cunostinte de inginerie auto;
  • Cunostine in domeniul electric;
  • Desen tehnic;
  • Franceza – nivel mediu;
  • Engleza – nivel mediu;
  • Abilitati de comunicare, lucru in transvers, analiza si sinteza, atitudine proactiva (anticipare, gestionare riscuri);
  • Orientare catre client, gandire structurata, spirit de echipa, rezistenta la factori de stres exteriori, disponibilitatea pentru munca suplimentara.