BUYER

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza procesul de aprovizionare in toate etapele proiectelor;
  • Participă la sedintele de proiect;
  • Oferă sprijin managerului de proiect în pregătirea planului de aprovizionare;
  • Identifică părțile critice și examinează planul de urgență cu membrii echipei de proiect aferente;
  • Evalueaza impactul riscurilor furnizorilor preselectați asupra proiectului, legate de capacitatea de dezvoltare sau de producție, capacitatea tehnică sau de calitate, durabilitatea financiară;
  • Gestionează negocierile cu furnizorii pentru a asigura o cooperare de succes;
  • Gestionează realizarea tuturor etapelor proiectului aferente furnizorilor și urmărește progresul;
  • Definește și controlează fluxurile și conținutul de comunicare între echipele de proiect și furnizori;
  • Se asigură că toată documentația necesară este definită și implementata în mod corespunzător;
  • Asigură urmărirea strictă și conformitatea datelor operaționale ale furnizorilor (prețuri, rambursare, litigii);
  • Asigură interfața cu furnizorii.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate;
  • +2 ani de experiență anterioară într-o poziție similară este un avantaj;
  • Cunoașterea normelor și regulilor financiare;
  • Cunoștinte SAP reprezinta un avantaj;
  • Cunoștințe și experiență în achiziții, industrie, inginerie, proiect, producție, domeniul calității;
  • Cunoașterea legislației și a regulilor privind aspectele financiare;
  • Abilități avansate de comunicare și negociere;
  • Abilitati analitice;
  • Bune abilități de comunicare și negociere;
  • Limba engleză- nivel conversational.