BUSINESS ANALYST

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Colectează și analizează date ce permit companiei să gestioneze diverse activități, anticipând nevoile viitoare;
  • Ia decizii corecte și stabilește cele mai potrivite obiective;
  • Dezvoltă și implementează baze de date, sisteme de colectare a datelor, analize de date și alte strategii ce optimizează eficiența și calitatea statistică (soluții digitale);
  • Identifică, analizează și interpretează tendințele, furnizând diferite rapoarte (grafice, diagrame și tablouri de bord);
  • Identifica masuri de îmbunătățire și le propune superiorilor;
  • Colaborează cu managementul in gestionarea problemelor semnalate;
  • Interacționează cu dezvoltatorii de sistem și cu utilizatorii sistemului pentru a localiza și corecta problemele identificate;
  • Interacționează cu managerii în ceea ce privește funcțiile operaționale.

Candidatul ideal:

  • Cunostinte pachete de raportare (Business Objects, Tableau, Spotfire etc), baze de date (SQL etc), programare de baza (VBA);
  • Limba Engleza- nivel avansat;
  • Experiență de lucru ca analist date;
  • Abilități analitice, avand capacitatea de a colecta, organiza, analiza și disemina cantități semnificative de informații;
  • Atentie la detalii;
  • Capacitate de a rezolva probleme;
  • Abilități puternice de comunicare și negociere;
  • Orientat catre client;
  • Abilități de lucru in echipa.