ASISTENT PLANIFICARE LOGISTICA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza activitățile de planificare a aprovizionării;
  • Asigura consolidarea tuturor informațiilor necesare pentru intocmirea planurilor de depozitare și transport;
  • Asigura revizuirea aprovizionării de la inceputul procesului de productie;
  • Colaboreaza cu echipele de planificare a aprovizionării;
  • Centralizeaza lunar via e-mail/ telefon, datele privind volumul de piese de origine interna& externa, in concordanta cu nevoile de producție / stocare;
  • Asigura, impreuna cu furnizorii, centralizarea lunară a intrărilor pieselor de origine externa;
  • Centralizeaza lunar toate rezultatelor, intocmind rapoarte;
  • Planifica aprovizionarea in interiorul companiei;
  • Ofera solutii in gestionarea blocajelor ce tin de lanțul de aprovizionare.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice/ Logistica;
  • Abilitatea de a lucra cu cifre;
  • Cunostinte Engleza si Franceza- nivel mediu;
  • Cunostinte Excel- nivel avansat;
  • Cunostinte Power Point;
  • Experienta minima in Logistica (planificare productie, furnizori);
  • Personalitate dinamica, rigurozitate;
  • Abilitati de negociere.