ASISTENT CUMPARARI

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale :

  • Realizeaza activitati suport pentru cumparatorii companiei ;
  • Extrage informatii din sistemele informatice ;
  • Gestioneaza contracte si variatii de pret in sistemele informatice;
  • Asigura comunicarea si recuperarea, de la actorii proceselor derulate, a informațiilor/ documentelor / datelor standard necesare derularii activitătilor curente;
  • Intocmeste rapoarte si sinteze utilizand sistemele informatice, dosarele de cumparari.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice sau economice;
  • Competente lingvistice : franceza si engleza – nivel avansat;
  • Bune cunostinte operare PC MS Office (in special Excel );
  • Cunostinte de piese auto, procese de intreprindere;
  • Cunostintele economice de baza ( facturare ) reprezinta un avantaj,
  • Atitudine orientata catre client, reactivitate, precizie si initiativa ;
  • Flexibilitate in relatia cu clientul ( ‘coaching’ pentru atingerea obiectivului comun );
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare, lucrul in contact cu clientii Internationali, capacitate de negociere.