ANALIST GARANTII (LIMBA ENGLEZA)

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Parte a unei echipe internaționale;
  • Verifică și validează solicitările de garanție trimise de dealeri, atât din punct de vedere administrativ cât și ethnic, fiind in contact cu celelalte divizii ale companiei, pentru a îmbunătăți metodele, regulile și procedurile de control;
  • Evaluează cererile de garanție în așteptare în conformitate cu reglementările și procedurile de reparație, contribuind la îmbunătățirea procesului de filtrare și verificare;
  • Acceptă și verifică eligibilitatea cererilor de la dealeri în termenele stabilite, urmărind ratele de muncă, costurile de garanție ale dealerului;
  • Responsabil pentru detectarea practicilor recurente de facturare, prin alertarea departamentului de garanție locală sau centrală.

Candidatul ideal:

  • Cunoștinte aprofundate a tuturor aspectelor sistemelor moderne de vehicule și a proceselor de reparare;
  • Spirit analitic;
  • Cunoștințe de bază privind procedurile de facturare;
  • Bune abilitati de comunicare in limba engleza;
  • Experienta industria auto/ domeniul vânzărilor de automobile.