ANALIST GARANTII (GERMANA & SPANIOLA)

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Verifica coerenta facturilor de garantie, atat din punct de vedere tehnic, al pieselor inlocuite si a manoperei facturate, cat si din punct de vedere proces;
  • Se afla in contact cu amontele meseriei garantie pentru a semnala practici derivante ale retelei si pentru a propune metode de control riguroase;
  • Poate fi in contact direct cu reteaua din tara Client, prin intermediul mail-ului, sau cu departamentul de garantii din filiala comerciala a tarii Client.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil tehnic;
  • Germana – nivel mediu;
  • Cunostinte de limba franceza sau de limba engleza constituie un avantaj;
  • Buna utilizare a instrumentelor informatice (Outlook, Word, Excel avansat, Word, Power Point);
  • Rigoare si atentie la detalii;
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de lucru in echipa si in transvers;
  • Capacitate de gestiune a timpului de lucru (planificare si anticipare).