ANALIST DOSAR CALITATE FURNIZORI (Engleza & Franceza)

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Realizeaza activitatile de back office pentru procesul Quality file;
  • Documenteaza fisa quality file inainte de transmiterea RFQ (request for quotation);
  • Intocmeste rapoarte, cu datele documentate in Q File, intr-un fisier Excel (intitulat Q Judgment), rezultate privind calitatea, plecand de la bazele de date existente;
  • Propune o pre-analiza a raspunsului furnizorilor, plecand de la o fisa de criterii;
  • Retransmite fisa catre Departmentul Calitate Furnizori.

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare;
  • Cunoasterea limbajului tehnic auto sau a celui specific sectorului calitate;
  • Franceza si Engleza – nivel mediu;
  • Foarte buna stapanire a instrumentelor informatice (Outlook, MS Office, in special Excel);
  • Abilitatea de a invata cu usurinta noi aplicatii informatice;
  • Atentie la detalii;
  • Persoana dinamica;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Adaptarea la interlocutori si situatii diverse;
  • Atitudine orientata catre client, reactivitate;
  • Atitudine responsabila si ambitie in atingerea obiectivelor postului.