ANALIST CALITATE INCIDENTOLOGIE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Intocmeste analizele, respectand metodologia de analiza ANAQ;
  • Identifica modurile si cauzele incidentelor care au generat probleme la client dupa un proces de analiza formalizat;
  • Identifica cauzele de non-conformitate produs / proces sau de conceptie;
  • Restituie rezultatele analizelor in formatele standard de analiza;
  • Piloteaza analizele inter-sistem precum si analize impreuna cu furnizorii;
  • Capitalizeaza rezultatele analizelor in bazele specifice NASA, LUP;
  • Participa la realizarea „Strategiei de analiza” si o documentează în LUP;
  • Conlucreaza cu Incidentologul.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare;
  • Minimum 3 ani experienta in domeniul tehnic;
  • Cunostinte Metodologie Analiza Calitate;
  • Cunostinte tehnice automobil;
  • Cunostinte Diagnostica auto;
  • Cunostinte utilizare echipamente specifice de analiza;
  • Franceza – nivel mediu;
  • Engleza – nivel mediu;
  • Lucru in transvers si in echipa;
  • Capacitate de sinteza;
  • Orientare catre client;
  • Initiativa si spirit inventiv.